

Srpski kralj Dušan Stefan Nemanjić u Skoplju krunisan za cara. Proglašena srpska patrijaršija s prvim srpskim patrijarhom Joanikijem.


Martin Luter, protestantski reformator, došao je u grad Vorms da bi bio saslušan pred saborom u Vormsu.


Španski konkvistador Hernando de Lerma osnovao je naseobinu Salta u Argentini sa ciljem da bude ispostava između Buenos Ajresa i Lime (Peru).


Britanska vojska u bici kod Kalodena je porazila jakobitske pobunjenike, čime su otklonjene težnje dinastije Stjuart na britanski presto.


Senat Sjedinjenih Američkih Država je ratifikovao sporazum Rus-Bagot i time je određena granica sa Kanadom.


Josif Pančić dobija srpsko državljanstvo nakon dugo očekivanog otpusta iz austrougarskog. Tako stiče uslov da postane stalni profesor u Liceju u Beogradu.


Po prvi put otvorena je, najstarija, zatvorena arena za hokej na ledu koja se i danas koristi, otovorena je u Bostonu i nosi ime Metjuz Arena.


Nemačka i SSSR potpisali Rapalski ugovor kojim je Nemačka priznala Sovjetski Savez i kojim su obnovljeni diplomatski i trgovinski odnosi.


Drugi svetski rat: Saveznička avijacija bombardovala Beograd. Poginulo više od 1.200 ljudi, više hiljada povređeno, razoreno oko 600 zgrada.


Drugi svjetski rat: jedinice Ozrenskog partizanskog odreda oslobodile Maglaj u drugom svjetskom ratu od strane ustaša , četnika i njemačkih vojnika.


Drugi svjetski rat: Sovjetska Crvena Armija započela odlučujući napad na njemačke snage u okolici Berlina.


Eksplozija francuskog teretnog broda s kemikalijama razorila gradić Texas City (SAD), više od 500 poginulih.


Devet ljudi u Britaniji osuđeno na kazne zatvora od 25 do 30 godina zbog učešća u velikoj pljački voza 1963.


Pod snežnom lavinom koja je zatrpala dečji senatorijum u mestu Salanš u francuskim Alpima poginule 72 osobe.


Britanska kraljica Elizabeta proklamovala novi kanadski ustav na osnovu kojeg su prekinute poslednje kolonijalne veze Kanade s Britanijom.


Ujutro u selu Ahmići dogodio se je genocid nad Bošnjacima kad su pripadnici Hrvatskog vijeća odbrane "Jokeri", "Vitezovi" i brigada "Nikola Šubić Zrinjski" potpomognuti komšijama iz sela napali nenauružane bošnjačke civile i ubile 116 od njih. Selo Ahmići je uništeno. Porušeno je oko 180 kuća, minirane su obje džamije, zapaljena i srušena je i Osnovna škola u Ahmićima.


Sa rezolucijom 819 vijeća sigurnosti ujedinjenih nacija proglašena je Srebrenica u Bosanskom ratu za sigurnu zonu UN-a. Ova sigurna zona je predata Vojsci Republike Srpske skoro bez ikakvog otpora holandskih vojnika u julu 1995 kojim je bio zadatak te je štite i sa tim je omogućen masakr nad preko 7500 nenauružanih bošnjaka koji su mislili da će biti ovdje sigurni.


Vojne snage bosanskih Muslimana, "Armija BiH", izvršile pokolj nad Hrvatima u selu Trusina u općini Konjic.


Armija BiH otpočela potpunu blokadu Hrvata Lašvanske doline koja će trajati više od osam mjeseci, sve do 20.12.1993. kada će ju probiti Bijeli put za Novu Bilu i Bosnu Srebrenu.


Bivšeg premijera Italije Betina Kraksija italijanski sud, na osnovu optužnice koja ga je teretila za korupciju, osudio u odsustvu na osam godina i tri meseca zatvora.


Bivši predsednik Filipina Džozef Estrada predao se antikorupcijskom sudu pošto je taj sud izdao nalog za njegovo hapšenje zbog korupcije i lažnog svedočenja. Estrada se povukao sa mesta predsednika 20. januara pod pritiskom uličnih demonstracija i vojske.


Vlada Holandije i načelnik Generalštaba vojske te zemlje podneli ostavke zbog zvaničnog holandskog izveštaja o Srebrenici, u kojem je ocenjeno da holandske mirovne trupe i Ujedinjene nacije snose deo odgovornosti za pad te enklave , u julu 1995, u ruke Vojske Republike Srpske i masakr oko 7.500 Muslimana.


U Beču uhapšen Dragan Nikolić i izručen vlastima u Srbiji. Nikolić u odsustvu osuđen na 15 godina zatvora kao saizvršilac u ubistvu Željka Ražnatovića.


Počelo je suđenje Andersu Beringu Brejviku u Oslu, Norveška. On je osuđen na 21 godinu zatvora za ubistvo 69 osoba na ostrvu Utoja.
