
Krunidba engleskog kraljevskog para Williama III Oranskog i Mary II. Za vreme njihove vladavine doneto nekoliko važnih odredaba i zakona, kao što su Deklaracija prava i Akt tolerancije.


Utrehtskim mirom okončan "Rat za špansko nasleđe". Nizom ugovora koje su 1713, 1714. i 1715. potpisale Engleska, Francuska, Holandija, Savoja, Portugal i Pruska preuređena mapa Evrope, a Španija prinuđena da za vladare prihvati francuske Burbone.


Postignut sporazum u Fontenblou prema kojem je Napoleon Bonaparta abdicirao i bio prognan na ostrvo Elba. Na prestolu ga zamenio Luj XVIII.


Braća German, beogradski trgovci, završila gradnju prve srpske lađe "Knez Mihailo". Majstori iz Carigrada počeli gradnju 1840. u Brzoj Palanci na Dunavu. Na brodu bilo mesta i za 18 topova.


Drugi svetski rat: Američke trupe osvojile, u Drugom svetskom ratu, nemačke gradove Esen i Vajmar i oslobodile koncentracioni logor Buhenvald.


U Jerusalimu počelo suđenje bivšem funkcioneru nacističke Nemačke Adolfu Ajhmanu za ratne zločine nad Jevrejima u Drugom svetskom ratu.


Američki predsednik Lindon Džonson je potpisao Zakon o građanskim pravima iz 1968. kojim je zabranjena rasna diskriminacija u prodaji, iznamljivanju stanova.


Nacistički lider Martin Borman zvanično proglašen mrtvim i skinut sa liste traženih ratnih zločinaca u Nemačkoj.


U glavni grad Ugande, Kampalu, ušle trupe Tanzanije i snage opozicije u egzilu, okončavši osmogodišnju vladavinu diktatora Idija Amina Dade.


Savet bezbednosti Ujedinjenih nacija objavio formalan kraj Zalivskog rata uz obećanje Iraka da će platiti ratnu štetu i uništiti oružje za masovno uništavanje.


U Beogradu, u restoranu "Mama mia", ubijen zamenik ministra unutrašnjih poslova Srbije, general-pukovnik Radovan Stojčić. Ubistvo nikada nije rasvetljeno.


Indija uspešno isprobala raketu dugog dometa tipa "Agni", sposobnu da nosi i nuklearne projektile.



U Beogradu ubijen novinar Slavko Ćuruvija, vlasnik lista "Dnevni telegraf" i suvlasnik "Evropljanina“. Ubistvo nije razjašnjeno.


Škotska kompanija "PPL Terapietiks Pielsi", koja je 1996. stvorila prvog kloniranog sisara, ovcu Doli, saopštila da je proizvela pet kloniranih prasića.


U sedištu UN zvanično osnovan stalan Međunarodni sud za ratne zločine pošto je više od 60 zemalja ratifikovalo Rimski sporazum iz 1998. kojim je sud uspostavljen.
